#9: Rozbory prodejních stránek za rohem. Proč měním koncept?

Období
18.–23. 9. 2022
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

Tento týden jsem se naplno věnoval spuštění služby Landing page odshora až dolů. Cílem je spustit službu v září. Mám k tomu blízko a jsem zvědav, zda to zvládnu.

Lehká úprava konceptu

Původní plán byl jasný. Věnovat se přistávacím stránkám webu. Už delší dobu mi ale vrtalo hlavou, jestli je koncept správně nastaven. Neokoukají se rozbory pouze přistávacích stránek příliš brzy? A tak jsem předběžné zájemce oslovil s dotazníkem, abych zjistil, zda budou mít zájem i o jiný obsah.

Rozbory jen přistávacích stránek nebo i jiné?

Ptal jsem se, jestli by byl i zájem o rozbor jiných stránek webů, které souvisí s prodejem. Odpověď je jasná. Zájem je. Rozhodl jsem se, že tímto směrem tedy půjdu. Nejvíce se budu věnovat prodejním přistávacím stránkám, ale občas zahrnu i další stránky. Např. ceníky jsou zajímavé stránky pro rozbory.

Rozbory webů nebo i aplikací?

Dále mě zajímalo, zda by si lidé přáli i rozbory webových nebo mobilních aplikací. U této otázky mám také jasno. Lidi zajímají především weby. Proto se prozatím budu držet pouze těch.

Cena předplatného rozborů

Přestože mám v hlavě cenu za službu, neváhal jsem se optat i na názor, kolik jsou lidé ochotní do služby měsíčně investovat. Musím říct, že jsem svůj odhad trefil a odpovídá očekávání. Jsem rád, že lidé začínají vnímat hodnotu a jsou ochotni investovat peníze i do vzdělávání a ne jen do streamů na Twitchi nebo Tik Toku.

Kolikrát týdně rozbor?

Původní plán byly 4 rozbory měsíčně. Postupem času jsem to přehodnotil na 3. Dostal jsem však i názor, že 3 je moc. Někomu by nevadil dokonce jeden rozbor. Ale to je za mě málo. Proto přemýšlím nad kompromisem – 2 rozbory měsíčně plus bonus ke každému viz předchozí týdenní záznam.

Co si o tom myslíte? Mám tu někoho, kdo by potenciálně měl o rozbory zájem? Kolik rozborů byste dokázali zkonzumovat měsíčně? Dejte mi do ankety, prosím, hlas. Děkuji.

Uklidil jsem si stůl

Hodně práce, málo času na úklid. Snad po měsíci jsem se dokopal umýt si kompletně stůl a utřít si počítač a monitor od mastnoty a prachu. Je to osvěžující pocit. Takto  startuji vždy novou pracovní etapu po dokončených projektech s rozjezdem nových. Kdo to máte podobně? Nebo úklid flákáte? 😈

Na víc věcí jsem tento týden neměl čas. Jsem přísně zaměřený na spuštění rozborů webů. Držte mi palce. Uvidíme, co přinese další týden.