#19: Rozbory webů slaví 3 měsíce

Období
28. 11. – 4. 12. 2022
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

Poslední týden jsem se věnoval dokončování a odeslání 6. rozboru webu v řadě. Zbytek času jsem věnoval práci pro zákazníky.

6 rozborů webů za mnou

Uběhly 3 měsíce a za tu dobu se mi podařilo zpracovat 6 rozborů webů, které odebírá 62 lidí. Konzistence je klíč. Mým cílem je vydržet rok a pak se uvidí. Poroste počet odběratelů? Zůstane stejný? Nebo naopak klesne? Jsem zvědavý. Stále považuji, že je projekt ve fází ověřování.

Jsem rád, že mě většina odběratelů podporuje a rozbory odebírá pravidelně. Tento týden jsem získal 2 nová hodnocení. Získat zpětnou vazbu je těžké. Motivace lidí je malá. Znám to. A proto většinou za poskytnuté hodnocení něco na oplátku vracím. Třeba přístup ke všem minulým rozborům jako poděkování. Každého odběratele si vážím. A těch, co dodají hodnocení, dvakrát.

Tento týden vyšel nový rozbor hlavní stránky webu Linkpop. Jde nástroj, se kterým si snadno vytvoříte jednoduchou bio stránku s odkazy. V bonusu jsem se pak věnoval tomu, co je to Majetnický efekt, na který v rozboru poukazuji.

Každý rozebíraný web ukládám v rámci historie rozborů na web Designui do sekce inspirativní weby. Zjistíte tak, které weby jsem už rozebíral. V budoucnu může stránka sloužit jako inspirativní kolekce webů.

Klientská práce

Plány z minulého týdne jsem nenaplnil. Zbylý čas jsem věnoval práci pro zákazníky. Upravil jsem pár webů na Webflow. Ve Figma pak po dlouhé době navrhuji zbrusu novou mobilní aplikaci pro dlouhodobého zákazníka.

Co plánuji?

V minulých týdenních záznamech jsem psal o tom, jak si plánuji každý pracovní den. Držím se toho a co jsem si naplánoval, to jsem opravdu splnil. Do plánováni mi trochu hází vidle vánoce a dárkování. Nestačil jsem se dostatečně věnovat svým projektům. Chtěl jsem upravovat web Designui, ale nezvládnul jsem to [fail]. Tak snad si další týden najdu více času…