#33: Moon Studio a promýšlení kariérního směru

Období
3.–16. 4. 2023
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

V poslední se toho hodně událo. Pracoval jsem na strategii podnikání a hledal nový směr. Co jsem vymyslel a kam budu směřovat?

50% závazek v týmu?

Už nějakou dobu zvažuji, že svůj čas nabídnu jednom týmu, kterému bych mohl pomáhat s digitálním designem a zavázal se u něj na 50 % své pracovní doby. Ve zbytku času bych se pak věnoval vlastním projektům a případně zakázkové práci.

Na LinkedIn jsem vypustil příspěvek, kde jsem nabízel pomoc s UI designem, Webflow, copywritingem apod. Mým cílem je najít český tým, se kterým bych spolupracoval ideálně na 1 produktu nebo na menším počtu zakázek. Víte o někom? Klidně se mi ozvěte, stále jsem otevřený nabídkám.

Již mě kontaktovalo několik lidí. Prohodil jsem několik hovorů. Nad spoustou zajímavých nabídek jsem rozmýšlel. Nejsem ji ale jistý, jestli jsou pro mě ideální. Nechci nic tlačit na sílu. A tak v hledání nejspíš budu pokračovat. Jedna či dvě nabídky stály za zvážení, ještě si je promyslím.

Měl jsem hovory s několika majiteli agentur. Všichni řešili stejný problém. Hledají někoho, kdo by jim pomáhal stavět pro jejich klienty weby na Webflow. A to mi vnuklo myšlenku trochu zariskovat a vyzkoušet trochu jiný směr, než který jsem měl v plánu. Myšlenku jsem nenechal dlouho zrát a během 1 dne jsem navrhnul MVP značku, landing page a pouštím projekt do světa. Přivítejte Moon Studio (web brzy).

Moon Studio—B2B dodavatel webů

Nově vzniklé Moon Studio funguje jako subdodavatel. Specializuje se na B2B tvorbu webů, a to na platformách Webflow nebo Framer. Je to jednoduché. Agentury, studia nebo i jednotlivci dodají grafický návrh webu, wireframe nebo jen strukturu webu „na papíře“, zhodnotí, jaký rozpočet má jejich klient, jaký rozpočet mají oni sami a na základě toho se zvolí vhodná platforma a proces, aby se dodržel rozpočet na tvorbu webu.

Web na Webflow nebo Framer jde totiž udělat různými způsoby. Dá se jít cestou low-cost nebo high-cost. Společnosti ocení především možnost hýbat s cenouvejít se do požadovaného rozpočtu, aby pro ně projekt byl stále výdělečný.

Během následujícího týdne pouštím landing page a možnosti spolupráce začnu nabízet do světa. Tvorbu webu budu provádět prozatím já a když vše půjde dobře, možná si na pomoc pozvu i pomocníky.

V rámci propagace budu sdílet na Facebooku a především LinkedIn i příspěvky na téma WebflowFramer. Koho to zajímá, určitě mě sledujte. Dám vědět, kde obsah najdete.

Make Your UI/UX designs pop!

Jako hobby projekt jsem se začal věnovat tvorbě nového projektu do zahraničí. Dal jsem mu název Make Your UI/UX designs pop! Jeho cílem je jediné. Ukazovat UI designérům, jak navrhnout weby nebo aplikace tak, aby vynikly. Sdílet chci tutoriálytipy.

Tady bude mým cílem budovat e-mailové odběratele. Veškerý obsah chci vést zdarma. Nabízím však za 5 $ možnost přihlásit se i k placené variantě. Tak zájemci mohou získat třeba zdrojové soubory, které tvořím k tutoriálům apod.

Moji hlavní platformou pro propagaci je Twitter, který v zahraničí jednoduše funguje. Uvidíme, co to přinese.