#32: Tutoriál pro návrh webu a Figma kolekce dekorativních tvarů

Období
27. 3. – 2. 4. 2023
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

Minulý týden jsem měl na pilno. Věnoval jsem se převážně tvorbě výukových a propagačních materiálů a začal jsem tvořit osobní kolekci tvarů pro návrh webů a appek.

Tvorba mini tutoriálu pro UI design

Vytvořil jsem takový mini tutoriál, jak vytvořit první sekci webu. Sdílel jsem ho, kde se dalo. Měl by být přínosný, ale zároveň by měl sloužit jako osobní propagace. Je to povrchní příspěvek absolutně bez kontextu.

Ukazuji, jak se dá vytvořit úvodní sekce webu. Takové příspěvky mi fungují nejlépe. Důležitá je, že musí být splněna jedna podmínka. Každý si musí odnést aspoň jednu novou myšlenku nebo inspiraci. Příliš obecné a zřejmé příspěvky nefungují.

Kolekce dekorativních prvků pro Figma designéry

Když navrhuji web nebo appku, vždy výsledný design podtrhne a doladí různé dekorativní prvky. Na mysli mám různé šipky, podtržení, zvýraznění apod. Ale vždy mám problém nějaké pořádné najít. A kreslit je na míru? To se mi nechtělo. Knihoven, které by se mi zamlouvaly, moc není. Vcelku díra na trhu.

Tak jsem si řekl, že díru na trhu zalepím. Založil jsem tedy soubor, kde tyto prvky ručně průběžně kreslím. Je to určené pro UI designéry, kteří používají Figma. Prvky přidávám každý den a třeba knihovnu časem i zpeněžním. Super na tom je, že knihovnu budu využívat především já. Řeším reálný problém. A když ho mám já, bude ho mít i někdo další.

Prodej budu cílit především do zahraničí, kde jsou lidé ochotni zaplatit za zdroje, které šetří čas. Prodávat aktivně ji budu chtít tak za půl roku nebo rok. Zatím jsem ji zveřejnil za nějakých 5 dolarů (s celoživotním updatem), kdyby na stránku už někdo zavítal.

Nová lekce na Designui

Dopsal jsem novou lekci na Designui, který jsem flákal. Je čas projekt trochu oživit. Lekci bych chtěl další týden publikovat. Ale ještě si ji musím s čistou hlavou projít a usoudit, zda je vůbec přínosná. Do světa totiž nepouštím každou věc ze šuplíku. Až tu, kterou několikrát zvaliduji.

Nový rozbor webu

Prvního dubna jsem odeslal další rozbor webu – konkrétně stránky webu Uxpert. Blíží se rozhodné období, abych usoudil, zda v rozborech webů pokračovat. Svoji energii totiž musím mířit a dávkovat efektivně.