#31: Nový web spuštěn. Vracím „focus“ na Designui

Období
13.–26. 3. 2023
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

Minulý týden jsem psaní žurnálu vynechal, protože jsem aktivně dokončoval resty a spouštěl nový osobní web. V práci jsem byl ponořený od hlavy k patě.

Konečně jsem spustil nový web

Při tvorbě nového webu jsem kompletně vyhořel. Trval vytvořit příliš dlouho. Ale nakonec se mi podařilo nasadit jej na produkci.

A jestli se povedl? Původně jsem mířil jiným směrem. Rozhodně šlo udělat spoustu věcí lépe. Důležité je, že jsem na web dostal informace, které jsem potřeboval sdělit. Některé jsem ubral, jiné jsem přidal. Snahou bylo poskytnout partnerům více informací pro rozhodnutí, zda se mnou navázat spolupráci.

Web má jistě spoustu much. Musím si od něj odpočinout. S čistou hlavou ho následující týden projdu, opravím případné chyby jak v obsahu a textech, tak třeba v technickém řešení. Pro tuto chvíli ale na 99 % plní účel.

Vracím soustředění na Designui

Designui je můj hlavní projekt. Poslední dobou jsem na něj neměl tolik prostoru. A to je potřeba změnit. Hned v pondělí začnu chystat novou lekci. Oživit chci i blog. Mám silnou základnu designérského publika a chci dostat Designui více mezi druhou cílovou skupinu, kterou jsou firmy, které designéry poptávají.

Firmy mají aktuálně možnost inzerovat pracovní pozice. To je sice super a pár firem inzerovalo. Získal jsem dobré ohlasy. Chci firmám ještě více vyhovět. Nově chci vytvořit možnost přihlášení, aby si firmy mohly samy spravovat inzerovaný obsah.

Chci změnit i platební model. Přijde mi fér, aby firmy zaplatily za měsíc určitou částku, za kterou budou moci libovolně a neomezeně přidávat inzerované nabídky. Musím ještě promyslet, jak to bude fungovat.

Web Designui je stavěný na Webflow. Chci využít nástroj Wized, který dokáže na Webflow postavit dokonce i aplikace. Budu si tak moci více hrát s funkcionalitou celého webu.

Tutoriál pro návrh úvodní sekce webu

Je na čase zamakat na propagaci ať už sebe jako designéra pro zakázkové práce, tak na projektu Designui. Vyzkoušet chci nový formát tutoriálů. U jiných tvůrců se nad takovými příspěvky vždy zastavuji. Chci vyzkoušet, zda bude formát návodů fungovat i mně. Každý tutoriál bude lehce povrchní. Měl by zaujmout, trochu prozradit, ale detaily nechat skryté.

Příspěvek v týdnu uvidíte na mém Facebooku, LinkedInu, Twitteru, Medium a dokonce i Instagramu. Chci začít obsah přidávat na co nejvíce platforem. Máte sociální síť, kterou preferujete? Sledujte mě tam, aby vás nový příspěvek neminul.

Co mě zaujalo?

  • Zaujal mě do Figma tento plugin EightShapes Specs, který automaticky generuje specifikace ke komponentám. A to nejen technicky, ale i vizuálně, což se bude hodit vývojářům.
  • Dále chci konečně vyzkoušet plugin Tokens Studio for Figma, díky kterému snadno veškeré hodnoty zanesu do proměnných.