#30: Nový web se stává realitou. Zbývá posledních pár stránek

Období
6.–12. 3. 2023
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

Celý poslední týden jsem se věnoval tvorbě svého nového webu. Dal mi zabrat, ale bude stát za to. Podařilo se mi ulovit nové hodnocení na spolupráci, takže ho rovnou na nový web připnu.

Tvorba webu na Webflow? Jaký proces jsem použil?

Weby na Webflow tvořím opravdu na míru. Poctivá řemeslná práce. Pěkně prvek po prvku. Žádné šablony ani klikačky. Od známých tvůrců webů na Webflow existuje jakýsi soubor strategií, pravidel apostupů, jak při tvorbě webu na Webflow postupovat. Jmenuje se Client-first a doporučuji každému tvůrci projít si dokumentaci a inspirovat se.

Nastavil jsem si systém webu. Nastyloval jsem základní prvky a komponenty, vytvořil strukturu webu a začal jsem postupně tvořit první a tu nejtěžší stránku. Spoustu věcí se bude na dalších stránkách opakovat, takže další vývoj půjde rychleji a snad do konce týdne bude hotovo. Trochu mě zdržela některá místa, protože jsou plná detailů, které zaberou více času. Nejhorší mám za sebou.

Nová firma, agentura, studio na tvorbu webů na Webflow

Webflow se stává populárním řešením pro tvorbu webů. Chce ho stále více lidí. Můj způsob práce však zabere více času. Je dražší, protože jde opravdu o řešení na míru. Jsou ale společnosti, které jednoduše potřebují vypustit do světa web rychle a s nízkým rozpočtem.

Právě pro tyto lidi budu brzy spouštět samostatné studio, kde si lidé budou moci objednat tvorbu kompletně celého webu za cca čtvrtinu ceny, než kdybych ho dělal na míru. Co je zajímavé? Že výstup bude stejně kvalitní.

Celý web chci tvořit na základě skládání předpřipravených komponent, které upravím na míru. Když spojím zkušenosti s designem, psaním textů a tvorbou webu, dokážu velmi rychle doručit kompletní web. Proces tak zrychlím o 25 %.

Navíc zcela přeskočím fázi v grafickém editoru. Web začnu skládat přímo ve Webflow. To je o 50 % rychlejší dodání. Výsledek? O 75 % rychlejší a levnější řešení. Proces zavádím a testuji.

Jste ve fázi, kdy potřebujete nový web a máte rozpočet 10–20 tis. Kč? Ozvěte se mi a nechte si za nízké náklady postavit perfektní web světových kvalit.

Nové hodnocení na konzultační práce k webu IT Parťák

Nedávno jsem spolupracoval na webu IT parťák. Jde o službu zaměřenou na vzdálenou IT podporu pro malé firmy a podnikatele. Při tvorbě webu jsem byl v roli externího konzultanta. Mým přínosem při takových typech spolupráce je to, že dokážu vypíchnout kritická místa a vylepšit případné slabiny webu jak z pohledu vizuálního, tak i obsahového.

IT parťák je projekt, který si zaslouží pozornost. Pokud pracujete ve firmě a chcete mít vy nebo zaměstnanci neustále někoho, kdo vám bude krýt záda při problémech se SW, HW, telefony, tiskárnami, apod., určitě se na projekt podívejte.

Co v dalším týdnu?

Priorita jedna? Dokončit nový rozbor webu v rámci Landing page odshora až dolů™. Rozbor odesílám 15. 3. 2023. Čeká mě i získávání zpětné vazby na rozebírané weby. Zajímat mě bude, jaký obsah v rámci rozboru webu odběratele zajímá nejvíc.

No a priorita č. 2? Dokončit a spustit nový web, abych se mohl posunout zase o kus dál. Čeká mě na Designui psaní nové lekce, protože to flákám. Měl jsem nějaké rozepsané, ale nepozdávaly se mi, tak jsem je nepublikoval. Zvolím lepší téma, napíšu lekci a pustím ji konečně do světa. Uvidíme, co z toho se mi podaří naplnit.