#25: Práce na „handbooku“ o UI designu pokračují

Období
30. 1. – 5. 2. 2023
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

Tento týden jsem se zaměřil kromě zákaznických prací na hledání směru nově vznikající příručky pro UI designéry – ConfidentUI™  (web je v MVP verzi postavený na Notion).

ConfidentUI™ – nadčasová příručka pro UI designéry

Žádné trendy. Minimum kreativity. I přesto se dá vytvořit skvěle vypadající design. Stačí systém a pravidla. O tom to celé je.

Brand

Hodně jsem experimentoval a přemýšlel nad vizuálním stylem. Vyzkoušel jsem desítky variant. Našel jsem ji? Nevím. Je dost možné, že budu dělat změny, než si „sedne“. Další fáze bude vytvořit pořádný web na Framer.

Marketing – hodně těžká věc

To je něco, co musím promyslet. Mám v hlavě pár strategií. Zní to jednoduše a možná i je. Ale realizace? Do té se mi nechce. Budu si v tom muset najít systém.

Kam se projekt vyvíjí?

Aktuálně jsem zpracoval 2 témata. Ne na 100%, ale použitelně. Docela to šlo. Bál jsem se psaní anglických textů. Ale teď už jsem si vyzkoušel, že je to reálné. Cílem je 1 příspěvek týdne. Dva jsou výhodou.

Co plánuji?

  • Blíží se 15. února, kdy bych měl poslat nový rozbor webů. Minulý měsíc se připojili 3 noví odběratelé. Je na čase vybrat další web a rozebrat jej.
  • No a ještě mě konečně čeká předělání vlastního webu. Když zbyde čas.

Co mě zaujalo?