#15: Prezentace web designérů a UI a UX designérů

Období
30. 10 – 6. 11. 2022
Lukáš Augusta - UI/UX designér

Tady Lukáš—UI/UX designér. Tvořím Designui. Tohle je moje pracovní backstage. Sdílím své pracovní zákulisí. Transparentně ukazuji, na čem pracuji, co plánuji, co se učím a co se mi daří.

Poslední týden jsem se věnoval propagaci služeb, zvažoval jsem tvorbu nového zahraničního projektu a sbíral jsem kontakty na webové, UI a UX designéry, kteří mají zájem pracovat na nových zakázkách.

Prezentace web designérů a UI/UX designérů

Občas potřebuji zákazníkům doporučit kolegy. Třeba když není prostor nebo se naše představy neshodují. A vlastně nemám žádný ucelený seznam lidí, na které bych se mohl obrátit. Tak jsem si řekl, že takový seznam vytvořím. Dám možnost designérům získat nové zakázky. Vytvořil jsem formulář, kde se mohou přidat do databáze. Je pro každého, kdo je otevřený novým spolupracím. Klidně se také přidejte…

Tento seznam pak budu posílat lidem, kteří hledají dodavatele pro návrh webů nebo aplikací. No a říkám si, proč bych tento seznam neudělal i veřejný? V dalším týdnu bych ho proto rád přidal do nové sekce na Designui. Očekávám od toho motivaci dalších designérů také se přidat. Zároveň očekávám, že pomohu firmám vybrat si přímo designéra pro svůj projekt. Takového, který se jim bude zamlouvat.

Nový projekt

Jednou za čas se ráno probudím a do hlavy mi vnikne myšlenka pro nový boční projekt. Ihned koupím doménu, začnu dělat rešerše a zjišťuji, jaké jsou možnosti úspěchu.

Tentokrát by mělo jít – jak jinak než o vzdělávací projekt. Ale tentokrát pro zahraničí. Rád bych se dostal na mnohonásobně větší trh. Rád bych zkusil vytvořit něco v angličtině. Ale nejsem v tom moc dobrý. Uvidíme, jak to dopadne a jestli projekt zrealizuji. Teď plně soustředím pozornost na rozbory webů.

Propagace Landing page odshora až dolů™

Objevoval jsem nové cesty, jak dostat rozbory webů (Landing page odshora až dolů™) mezi nové lidi. Zkouším a experimentuji. Vyzkoušel jsem i placenou propagaci na Facebooku. Všiml jsem si, že mi je jeden český kolega bezdůvodně psal v komentářích škaredé věci. Službu Landing page odshora až dolů™ tupě shazoval. Co jsem udělal? Oplatil mu to. Ve skupině pro designéry jsem ho označil a přede všemi jsem ukázal, co udělal. No, co si budeme – kamarádi nejspíš nebudeme. Ale on dostal lekci a já jsem díky tomu získal nové odběratele. Všechno zlé je pro něco dobré.

Co se ještě podařilo a událo?

  • Dokončil jsem jeden klientský návrh webové stránky a zrealizoval na Webflow.
  • Věnoval jsem se mailování s potenciálními zákazníky.
  • Upravil jsem několik detailů na svém webu a zjednodušil ceník. Přidal jsem možnost měsíčního předplatného mého času.

Co plánuji?

  • Budu rozšiřovat web Designui o designérskou sekci.
  • Dokončuji odloženou lekci na Designui. Snad se podaří i publikovat.
  • Čeká mě úprava klientského webu, kde kromě designu budu řešit i texty a SEO záležitosti.
  • Zanesl jsem zpět do pracovní rutiny nové procesy – plánování dalšího dne, pomodoro techniku, procházky, …

Co mě zaujalo?

  • Začal jsem poslouchat podcast Brain We Are. O něm jsem slyšel už dříve a až teď jsem se k němu dostal. Poslechl jsem si poslední díl o vnímání času. Nejprve jsem si myslel, že mají kluci trochu „pokouřeno“, ale dal jsem tomu šanci a nakonec jsem u poslechu zůstal. Na procházky zajímavý podcast. Rozhodně lepší obsah pro mozek než plané a bezhodnotné rozhovory s pseudo celebritami.