🤝 Jak probíhá spolupráce?

Postup při zakázkové práci — UI/UX design, Webdesign, Webflow
Nejlepší zkušenost mám s firmami a start‑upy, které pro svůj projekt hledají vyloženě externího partnera. Nevěříte agenturním dodavatelům? Nabízím osobní přístup s přesahem do více oblastí.

Mojí hlavní prací je vizuální návrh webů a aplikací (UI design, webdesign). Tvořím čisté a nepřeplácané návrhy. Kladu důraz na funkčnost, jednoduchost a použitelnost (UX). Mým cílem je, aby web či aplikace přinesl klientovi úspěch a vydělal více peněz.

Navrhuji však heuristicky — nedělám drahé výzkumy s uživateli. Vhodný jsem pro ty, kteří se nechtějí zdržovat analýzami. Řešení dodávám na základě zkušeností, empatie a vcítění se do uživatele. Používám návrhové vzory, osvědčené praktiky a postupy z designu, prodejní psychologie, copywritingu a marketingu.

Se strukturou i obsahem webu vám rád také pomohu. Trápíte se s texty? Co kdybych s nimi pomohl já (copywriting / UX writing)?

Pomůžu vám i s tvorbou webu. Se zkušenostmi z vývoje vám vytvořím web na Webflow, a to 1:1 podle vytvořeného návrhu.

Co určuje výslednou cenu?

Ceny se odvíjí od objemu práce. Vždy zaplatíte jen tolik, kolik času naměří automatický měřič.

Veškerou pracovní aktivitu na vašem projektu měřím automatizovaným softwarem Timely, který sám zaznamenává aktivitu v PC. Nic nemusím proto hlídat a tahat z prstu. Jednoduše vám budu zasílat reporty o tom, kolik času projekt zabral.

Hodinová sazba a co se počítá?

Rozumím tomu, že máte pro svůj projekt vyhrazený rozpočet. Ať už malý nebo velký. Vždy se dá vymyslet vhodné řešení. Společně probereme, kde se dá ušetřit a do čeho investovat. 👋

Do mojí práce započítávám rešerše, chystání podkladů, samotný design, tvorbu webu, hovory i schůze. Prostě vše. Proto doporučuji spolupracovat efektivně. Kdo má správně nachystané podklady, ušetří. Hrubý odhad ceny určím vždy až na základě podkladů.

Sami si vyberte, s čím vším vám pomohu

Je pouze na vás, jakou část práce na mě necháte. Mohu vám navrhnout celý web/aplikaci a nebo pouze část. Mohu vám pomoct se strukturou a obsahem webu/aplikace nebo mi můžete poskytnout wireframy. Texty mi dodáte buď vy nebo vám s nimi pomohu já.

Spolupráci berte zodpovědně

Vím, že je těžké najít někoho, na koho je spolehnutí. Svoji práci dělám poctivě, a proto na oplátku žádám podobný přístup od svých partnerů.

Podmínky spolupráce

Je to jednoduché. Razím heslo: „Za dobrou práci dobré peníze“.

  • ✍️ Zakládám si na dobré komunikaci. Buďme v kontaktu a minimálně jednou denně si kontrolujeme e‑mailové schránky. Týdenní prodlevy v komunikaci nepřináší nic dobrého.
  • 🇨🇿 Pracuji pouze na českém trhu, a proto fakturuji pouze českým subjektům. Sídlím v Olomouci.
  • 🇬🇧 Anglicky rozumím. Váš projekt může být v AJ nebo jiném jazyce. Komunikuji však pouze v ČJ.
  • 💰 „Dobré účty dělají dobré přátele“. Pokud si něco objednáte, plaťte ideálně do druhého dne. Maximálně do data uvedeného na faktuře.
  • 😰 Pokud nastane jakýkoliv problém (např. v cash flow), dejte mi to vědět dopředu, ať se můžeme domluvit na dalším postupu.
  • 📐 Návrhy webů a aplikací zpracovávám v programu Figma, pokud se nedomluvíme jinak.
  • 🌾 Každý projekt musím začínat od nuly. Startuji vždy na „zelené louce“. Nedokončuji cizí návrhy nebo weby. Pro efektivitu musím mít nastavený vlastní systém.
  • 🌗 Záloha 10 000 Kč předem. Je‑li odhadovaná konečná cena nižší, tak zálohu tvoří 50 % z odhadu.
  • 🌕 Právo další průběžné fakturace vždy po uběhlých 10 000 Kč. V dalších pracích nepokračuji, dokud není uhrazeno. Takto si obě strany navzájem kryjeme záda. Vy dostanete výstup, já odměnu. Průběžně.
  • 💽 Pokud čekáte odevzdání nějakých dat, tak zdrojové soubory zasílám až po doplacení zbylé částky.

Můj pracovní postup

1) Domluvíme si hovor nebo schůzku

Jakmile mě oslovíte a zjistíme, že jsem pro vás potenciálně vhodný dodavatel, domluvíme si hovor nebo schůzku. Probereme detaily, abychom zjistili, zda máme stejná očekávání.

Preferuji vzdálené setkání v podobě hlasového/video hovoru např. přes Google Meet. Telefonická i e-mailová komunikace je také v pořádku.

2) Potvrdíme spolupráci

Po vyjasnění detailů a odsouhlasení spolupráce vás poprosím o uhrazení první zálohy.

3) Dodání podkladů

Podle toho, co bude obnášet moje práce vás vyzvu, abyste mi dodali potřebné podklady.

4) Začínám pracovat

Po dodání podkladů začnu tvořit. V případě designu vytvořím 1–3 obrazovky webu nebo aplikace, které vám pošlu ke schválení. Ujasníme si vizuální směr a další podrobnosti. Po odsouhlasení, budu pokračovat.

5) Průběžné fakturace

Pravidelně vám budu posílat výstupy prací, reporty, kolik času projekt zabral a jeho náklady.

Po každých dalších uplynutých 10 000 Kč vám zašlu další fakturu k proplacení. Po jejím uhrazení budu v práci pokračovat.

6) Dokončení projektu

Při blížícím se konci spolupráce si výstupy projdeme, odsouhlasíme a doladíme další případné požadavky.

Zašlu vám doplatkovou fakturu a po jejím uhrazení vám odevzdám zdrojové soubory.

Pojďme se stát partnery a zlepšeme váš digitální produkt

Napište mi na luk.augusta@gmail.com nebo do chatovacího okna. Nezávazně se zeptejte na cokoliv. Odpovím vám do 12 hodin. 👋 Budu se těšit na spolupráci.